Koncert Muzyki Polskiej (współpraca z Pałacem Kultury Zagłębia)

KoncertMuzykiPolskiej_11list_600px

Serdecznie zapraszamy na uroczyste wydarzenie jakim będzie koncert kompozytorów polskich. W programie między innymi: koncert f-moll Chopina z akompaniamentem Śląskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Roberta Kabary. To jeden z najpiękniejszych, najbardziej poruszających utworów na świecie. Jego druga – liryczna, prawdziwie romantyczna łapie za serca. W trzeciej części słychać narodowe tańce polskie. Niezwykłe i przepełnione patriotyczną nutą będą też utwory w pierwszej części koncertu.


Ceny biletów:

Parter – 30 zł

Balkon – 20 zł

Ulgowy – brak


11 Listopad 2015 godz. 17:00


W programie:

I część:

 • Maurycy Moszkowski – Polskie tańce ludowe op. 55
 • Zygmunt Noskowski – Krakowiaki na cztery ręce
 • Leopold Godowski – wybór z 46 miniatur na fortepian na 4 ręce,
 • Ignacy Jan Paderewski – Album Tatrzańskie op.12

II część:

 • Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21 z orkiestrą.

Koncert uczci 155. rocznicę urodzin Ignacego Jana Paderewskiego.


Wystąpią:

Anna Hajduk – fortepian

Katarzyna Hajduk-Konieczna – fortepian

Tomasz Konieczny – fortepian

z towarszyszeniem Śląskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Roberta Kabary

Informacje o artystach:


Anna Hajduk jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Jerzego Romaniuka. W 2014 roku przebywała  na stypendium Erasmus na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Obecnie kontynuuje podyplomowe studia pianistyczne na wyższej uczelni „La Schola Cantorum” w Paryżu w klasie prof. Maurizio Morettiego. Jest laureatką polskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.:

 • III Nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie ( 2013)
 • I   Nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2013)
 • I   Nagroda na III Ogólnopolskim Forum dla Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2009)

Brała udział w mistrzowskich kursach pianistycznych w kraju i za granicą, szkoląc swój warsztat pod okiem m.in. Andrzeja Jasińskiego, Katarzyny Popowej-Zydroń, Michaiła Woskriesjeńskiego, Maurizia Morettiego, Jose Gagliardo.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Koncertowała m.in. w Łazienkach Królewskich, Muzeum F. Chopina w Warszawie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Kordergardzie oraz na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie jako solistka i kameralistka. Grała recitale podczas obchodów Roku Chopinowskiego 2010. Występowała z koncertami w swoim rodzinnym mieście Dąbrowie Górniczej, a także w Będzinie i Sosnowcu.

Ponadto, została doceniona na polu innej swojej pasji, kompozycji, uzyskując:

 • Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w Opolu (2009)
 • Wyróżnienie w kategorii koncertowej w Ogólnopolskim Konkursie Harmonicznym w Łodzi (2008)

Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Za swoje osiągnięcia otrzymała także kilkakrotnie Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W 2012 roku została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za całokształt twórczości artystycznej.

W ramach hobby prowadzi zespół wokalny „Szir Awiw” przy Synagodze im. Nożyków w Warszawie oraz dokonuje aranżacji pieśni żydowskich.

Źródło: http://filharmonia.pl/artysci/anna-hajduk


Katarzyna Hajduk–Konieczna ukończyła studia pianistyczne w klasie prof. Jerzego Romaniuka i as. Ramiro Sanijneza na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, otrzymując w 2010r. dyplom z wyróżnieniem. W tym samym roku rozpoczęła studia podyplomowe w Królewskim Konserwatorium w Brukseli pod kierunkiem prof. Jana Michielsa, oraz równolegle studia w zakresie wykonawstwa muzyki dawnej, w klasie fortepianu historycznego prof. Pieta Kuijkena oraz klawesynu w klasie prof.Dominika Riepe i Sofie Vanherle.

Brała ponadto udział w licznych kursach mistrzowskich, pracując pod okiem takich wybitnych specjalistów jak Katarzyna Popowa – Zydroń, Andrzej Jasiński, Paweł Skrzypek, Andrzej Artykiewicz, Letizia Michielon i Fabio Grasso.

Do jej osiągnięć należą:

 • 2012 r. – nagroda główna na IX Konkursie Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach (koncert laureatów był transmitowany przez program 2 Polskiego Radia
 • 2009 r. – II miejsce na Student Expo w Brukseli, w kategorii artystycznej (jako członek duetu fortepianowego „Conludium” wraz z Tomaszem Koniecznym)
 • 2008 r. – III miejsce na XII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, w kategorii „Trio i kwartet” (jako członek Tria Kazuan Hatogu)
 • 2004 r. – IV nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Pianistycznych w Krakowie
 • 2003 r. – II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim

W swoim dorobku artystycznym ma również występy solistyczne z orkiestrą Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Koninklijke Muziekkapel van de Gidsen oraz Brussels Brass  Ensemble. Jako kameralistka, trwale współpracuje z Tomaszem Koniecznym w ramach duetu fortepianowego „Conludium”.

Miała okazję występować w wielu krajach Europy: w Polsce, w Niemczech, w Belgii oraz we Włoszech. Jako pianistka – akompaniatorka regularnie uczestniczy w Beskidzkich Warsztatach Muzycznych w Rycerce Górnej.

Od 2012 Katarzyna Hajduk–Konieczna jest członkiem Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej.

Źródło: https://sites.google.com/site/katarzynahajdukcom/home


Tomasz Konieczny – studiował teorię muzyki oraz fortepian (w klasie fortepianu prof. Czesława Stańczyka) w katowickiej Akademii Muzycznej. Kontynuował studia w Królewskim Konserwatorium w Brukseli, gdzie został wyróżniony nagrodą Ingeborg Köberle i gdzie obecnie jest zatrudniony jako assistant researcher realizując projekt doktorski w Centrum Logiki i Filozofii Nauki Uniwersytetu Brukselskiego (VUB). Przez cztery lata brał także udział w International lied masterclasses Udo Reinemanna, pracując z wybitnymi specjalistami w zakresie wykonawstwa pieśni, a jako pianista i kameralista (w duecie fortepianowym Conludium z Katarzyną Hajduk) koncertował w Anglii, Niemczech, Francji, Włoszech, Polsce i Belgii, występując m.in. z takimi zespołami jak Brussels Wind Ensemble i Brussels Chamber Orchestra.

Źródło: Materiały organizatora

Zapraszamy.

facebook comments:

Dodaj komentarz