-
Trening rozwoju osobistego
Trening rozwoju osobistego – zwany też treningiem terapeutycznym Gestalt – jest intensywnym doświadczeniem grupowym o charakterze terapeutycznym, w trakcie którego uczestnicy wchodząc ze sobą w bezpośrednie interakcje, poznają siebie – swoje zasoby i ograniczenia.
Ma zarówno charakter treningu interpersonalnego jak i pracy nad osobistymi problemami. Trening stanowi przede wszystkim pogłębienie świadomości własnych myśli, uczuć i zachowań. Prowadzi ku lepszemu rozumieniu siebie i innych oraz eksperymentowaniu z nowymi, bardziej korzystnymi sposobami kontaktu. Podczas treningu każdy uczestnik ma możliwość skorzystać z czasu na własną pracę tak jak tego potrzebuje po to, by pracować nad obszarami, które dotyczą aktualnych konfliktów, ograniczeń, problemów.
Trening terapeutyczny jest procesem grupowym, charakteryzującym się specyficzną dynamiką o charakterze rozwojowym i leczącym. Jest okazją do głębokiej pracy nad sobą i swoimi problemami w bezpiecznej i sprzyjającej atmosferze. To okazja do dotarcia do tych miejsc, doświadczeń, emocji które wpływają na nasze życie i uwolnienia się od nich poprzez pracę własną.
Trening prowadzony jest w konwencji Gestalt.
Zapraszamy również do udziału psychoterapeutów i psychologów – zarówno praktykujących, jak i osoby pozostające w szkoleniu psychoterapeutycznym.
Prowadzący:
Krzysztof Demczuk – trener, psychoterapeuta Gestalt
Katarzyna Wierzbicka – trenerka, psychoterapeutka GestaltProgram treningu:
- Praca w obszarze własnym emocji, uzupełniania braków, korygowania własnych błędów.
- Poznanie siebie w relacjach z innymi ludźmi.
- Praca nad świadomym dokonywaniem wyborów i decyzji życiowych.
Cele realizacji programu z uczestnikami i spodziewane efekty uczestnictwa w treningu:
- budowanie zaufania, szacunku dla siebie i swojej odrębności
- umiejętność tworzenia własnej i świadomej drogi rozwoju – przełamywanie stereotypów
- próba poszukiwania siebie we współczesnym świecie w różnych rolach
- rozpoznawanie swoich ważnych potrzeb i pragnień
- odkrywanie osobistych zasobów i potencjału oraz wydobywanie pozytywnej energii do działania
- podniesienie poczucia własnej wartości
- rozpoznawanie mechanizmów i strategii radzenia sobie z trudnymi sytuacjami (coping)
- poszerzanie świadomości własnych ograniczeń i możliwości
- interakcja-ekspresja i samopoznanie (eksploracja indywidualnych wzorców reagowania w sytuacjach interpersonalnych, czyli: bliskość i dystans, zaufanie i kontrola, empatia i jej brak, udzielanie pomocy i korzystanie z pomocy innych)
Jeśli chcesz wziąć udział w organizowanym przez nas treningu rozwoju osobistego, zapraszamy Cię do kontaktu z nami!
Więcej informacji (w tym szczegóły takie jak termin następnego treningu, miejsce, czas trwania i koszty) znajdziesz na stronie internetowej: www.szkola-liderow.eu/szkolenia/trening-rozwoju-osobistego
