-
Zespół
Krzysztof Demczuk
prezes Fundacji Aplica | psychoterapeuta, trener, pedagogtelefon: 607 144 178
e-mail: krzysztof@aplica.plPracuje w Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica. Jego pasją jest prowadzenie warsztatów i treningów związanych z rozwojem osobistym. Nieprzerwanie od kilkunastu lat uczy ludzi odkrywania własnego potencjału i świadomego dokonywania wyborów. Wspiera organizacje w budowaniu efektywnych i trwałych zespołów. Pracuje z liderami w ramach Szkoły Liderów, jak również indywidualnie, pomagając im stawać się lepszymi, bardziej kompetentnymi i świadomymi liderami. Ceni sobie autentyczność i prawdziwe spotkanie w relacji z drugim człowiekiem.
Ukończył Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Terapeuta EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończył Szkołę Trenerów (Europejskie Ramy Kwalifikacji EQF5 stopień trenerski). Ukończył Program Edukacji Psychologicznej w zakresie Psychoterapii w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, a także specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków w zakresie specjalisty terapii uzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia PTP). Doskonalił swój warsztat terapeutyczny w cyklicznych spotkaniach z terapeutami, podróżując do Francji, Hiszpanii, Anglii w ramach projektu szkoleniowego „Demokracja miast i narkotyki”. W latach 2000-2014 roku pracował w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Obecnie swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje stałej superwizji u certyfikowanego superwizora i psychoterapeuty Magdaleny Zaleskiej-Stolzman.
Patryk Gregorczyk
wiceprezes Fundacji Aplica | psychoterapeuta, trener, pedagogtelefon: 605 378 679
e-mail: patryk@aplica.plNieustannie chce poszerzać swoje doświadczenia, zdobywać umiejętności i wiedzę. Pracuje z liderami w ramach Szkoły Liderów, której jest współtwórcą. Ponadto jest doświadczonym praktykiem w pracy z młodzieżą ze środowisk trudnych. Od wielu lat doskonale realizuje się i działa w pracy z grupą oraz w konsultacjach indywidualnych i mentorskich. W zależności od potrzeb klienta świadczy usługi terapii, pomocy psychologicznej, interwencji kryzysowej lub coachingu. Jako wiceprezes Fundacji Aplica koordynuje jej pracę oraz zarządza projektami.
Ukończył Szkołę Trenerów (Europejskie Ramy Kwalifikacji EQF5 stopień trenerski). Posiada certyfikaty podsumowujące wiedzę zdobytą w obszarach Solution Focused Brief Therapy (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach TSR) oraz Coachingu w International Coach Federation ICF (Associate Certified Coach ACC). Ukończył Program Pomocy Psychologicznej i całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Był społecznym kuratorem sądowym w Wydziale Karnym dla Dorosłych i wychowawcą w Świetlicach Socjoterapeutycznych. Pracował w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Sosnowcu oraz przez ponad 10 lat w Domu Dziecka. Założył i prowadził Świetlice Socjoterapeutyczne w Dąbrowie Górniczej dla Stowarzyszenia Epsilon. Ponadto pracował w wielu miejscach w Polsce i za granicą.
Michał Kuś
wiceprezes Fundacji Aplica | psycholog, psychoterapeuta, logoterapeuta, certyfikowany trener, coachW ramach swoich działań w Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica, której jest współzałożycielem, wspiera ludzi w ich rozwoju, prowadząc zajęcia w Szkole Liderów i towarzysząc im w sesjach coachingowych. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w pracy z młodzieżą i z dorosłymi. Wykorzystuje je w pracy indywidualnej i grupowej w formie logoterapii, interwencji kryzysowej, terapii indywidualnej i grupowej oraz szkoleń. Specjalizuje się w pomocy osobom w kryzysie osobistym, małżeńskim, rodzinnym, psychoterapii indywidualnej oraz rodzinnej.
Warsztat pracy doskonalił w 4-letnim Studium Psychoterapii Psychodynamicznej przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego z ramienia Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończył Szkołę Trenerów (Europejskie Ramy Kwalifikacji EQF5 stopień trenerski) oraz Międzynarodowe Studia Coachingu w Krakowie, jak również liczne szkolenia i kursy kwalifikacyjne. Posiada Europejski Certyfikat Psychoterapeuty Logoterapii oraz Europejski Certyfikat Psychologiczny w obszarze pracy klinicznej. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje stałej superwizji.
Pracował z młodzieżą, jak i dorosłymi m.in. jako nauczyciel akademicki na UPJP II w Krakowie, psycholog, psychoterapeuta w PPP nr 2 i ZSOI nr 1 w Krakowie, w punkcie Interwencji Kryzysowej w Wieliczce, Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Krakowie, krakowskim sądzie rejonowym jako kurator sądowy. Współzałożyciel Manresy – Jezuickiego Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej, gdzie prowadzi logoterapię, psychoterapię i warsztaty programu „12 kroków ku pełni życia”. Lider lokalnych wspólnot Odnowy. Wiceprezes Krakowskiego Instytutu Logoterapii, w ramach którego prowadzi logoterapię, szkolenia i warsztaty logoterapeutyczne. Współautor książek pt.: „Odrzucenie – jak sobie radzić z brakiem akceptacji”, „Problemy współczesności, a chrześcijanie” oraz „Wreszcie dojrzeć”.
Katarzyna Wierzbicka
współpraca | psychoterapeutka, trenerkaUkończyła Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Posiada również certyfikat European Association for Gestalt Therapy (EAGT) oraz dyplom ukończenia Szkoły Terapii Rodzin Gestalt Instytutu Kairos. Swoją pracę rozumie jako udzielanie wsparcia osobom, które z różnych powodów, w różnych obszarach i w różnych okresach życia go nie otrzymały. „Nie tylko ważne jest doświadczenie, przez które przechodzi klient, ale jakie miał wsparcie lub jakiego wsparcia nie miał.” To słowa Micheli Gecele, od której nauczyła się, jak ważne jest wsparcie w pracy terapeutycznej.
Pracuje od 2016 roku, z rodzinami od 2022 roku. Pomaga osobom w poprawianiu jakości ich życia, zrozumieniu swojej historii, poradzeniu sobie z trudnymi doświadczeniami z przeszłości. Wspiera w radzenie sobie z bieżącymi sprawami, które rujnują możliwość odczuwania przyjemności, miłości i satysfakcji. Uważa, że do tej pracy potrzebna jest empatyczna obecność, która pomoże osobie znaleźć nowy, lepszy dla siebie kierunek. Pracując z parami, gdzie w polu zainteresowania jest sama relacja, bierze również pod uwagę to, z jakich domów wychodzimy i co ze sobą wnosimy w nowy związek. Gestalt jest więc dla niej obecnością, akceptacją i wsparciem lub korektą tego, co jest, by osoba mogła odnaleźć siebie i życie, którym chce żyć.
Z kim pracuje:
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, związków oraz terapię rodzin w ujęciu Gestalt, współprowadzi też treningi psychoterapeutyczne we współpracy z Instytutem Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica.Superwizja:
Swoją pracę poddaje stałej superwizji u certyfikowanych superwizorów związanych z Instytutem Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.Wykształcenie:
Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Pedagogiki Specjalnej, kierunek resocjalizacja.
Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.
Międzynarodowa Szkoła Terapii Rodzin Instytutu Kairos we Włoszech.Członkostwo w polskich organizacjach psychoterapeutycznych:
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt – http:/gestaltpolska.org.pl/pl
Polskie Towarzystwo Psychologiczne – http:/psych.org.plCzłonkostwo w zagranicznych organizacjach psychoterapeutycznych:
European Association for Gestalt Therapy – http:/www.eagtW swojej pracy kieruję się zasadami etyki zawodowej, zgodnej z kodeksami powyższych organizacji.
Katarzyna Gregorczyk
co-trener w Szkole Liderów | pedagog, socjoterapeutka, nauczycielka MontessoriAbsolwentka Szkoły Liderów, pedagog, socjoterapeutka, nauczycielka Montessori. Od ponad dwudziestu lat wychowawczyni w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi ze środowisk dysfunkcyjnych. Niezmiennie wspiera ich w odkrywaniu swojego potencjału, stwarza przestrzeń, w której czują się akceptowani i wartościowi. Prowadzi grupy usamodzielnienia. Jej pracy przyświeca idea, że niezależnie od historii i doświadczeń, możemy zmienić swoje życie na lepsze, jeśli weźmiemy za nie odpowiedzialność, przyjmiemy wsparcie i będziemy chcieli się rozwijać.
W Szkole Liderów, prowadzonej przez Instytut Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica, pełni rolę co-trenera. Prywatnie w szczęśliwym małżeństwie z Patrykiem oraz mama Tymka i Ignacego. Najbardziej wścieka się, kiedy ludzie nie rozumieją, jak nierozerwalnie są powiązani z przyrodą i niszczą ją przez swoją zachłanność. Najbardziej cieszy się, kiedy walczą o bycie sobą. Wzrusza, kiedy pokonują swoje ograniczenia. Lubi słuchać muzyki i chodzić po górach. Tym pierwszym już udało się jej zarazić synów, na drugie potrzeba jeszcze trochę czasu…
Anna Retoruk-Sowa
co-trener w Szkole Liderów | reżyser teatralnyAbsolwentka Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Reżyserii w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie w filii białostockiej. Jest autorką spektakli dla dzieci i dorosłych specjalizującą się w teatrze lalkowym. Na co dzień zajmuje się reżyserią teatralną, pisaniem scenariuszy, pracą warsztatową z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Obecnie pracuje w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. W ramach Szkoły Liderów prowadzi zajęcia przygotowujące uczestników programu do autoprezentacji i pracy przed kamerą. Prywatnie żona Pawła i mama Michaliny.
Urszula Kosztyła-Demczuk
co-trener w Szkole Liderów | psychoterapeutka w procesie szkoleniowymŻona Krzyśka i mama trójki ukochanych dzieci. Absolwentka I edycji Szkoły Liderów. Psychoterapeutka w procesie szkoleniowym prowadzonym przez Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Fotografka i graficzka z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła studia na Wydziale Grafiki Warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Poprzez osobiste doświadczenia bada tematy integralności, harmonii i życia pełnią, przyglądając się temu, w jaki sposób kontakt, uważność i ucieleśniona obecność pomaga w rozwoju i dojrzewaniu w więzi – z Bogiem, ze sobą i z drugim człowiekiem. W ostatnim czasie jej sercu szczególnie bliskie są hasła: Słowo, ciało, oddech i relacja.
Joanna Mazurek
koordynatorka projektówe-mail: joanna@aplica.pl
Absolwentka I edycji Szkoły Liderów. W Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica zajmuje się koordynacją projektów oraz wsparciem administracyjnym. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe uzyskała, pracując w agencjach reklamowych i eventowych w Warszawie i na Śląsku oraz działając wolontaryjnie w zespole tworzącym konferencję Strefa Zero. Prywatnie z ogromną pasją promuje kulturę flamenco oraz prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet.
Katarzyna Filipowska
digital content specialiste-mail: katarzyna@aplica.pl
Absolwentka Szkoły Liderów. Odpowiedzialna za social media, fotografię i realizację video oraz promocję działań Fundacji Aplica. Ukończyła Uniwersytet Śląski na Wydziale Radia i Telewizji, na kierunku: Kierownik produkcji filmowej i telewizyjnej. Zakochana w fotografii, najpierw analogowej, a później cyfrowej. Uwielbia pracę w social mediach, która – według niej – jest doskonałą platformą do głoszenia Ewangelii. Uwielbia Kraków, bieszczadzkie klimaty, rozgwieżdżone niebo, ognisko, biały śpiew i dźwięk bębnów. Lubi poznawać nowych ludzi, nowe miejsca na Ziemi i w swoim sercu. Poza pracą w Fundacji Aplica tworzy biżuterię z kwiatami. Prywatnie żona Karola i mama słodkiej Zosi.