• Zespół

  • Krzysztof Demczuk
   prezes Fundacji Aplica | psychoterapeuta, trener, pedagog

   Krzysztof Demczuk

   prezes Fundacji Aplica | psychoterapeuta, trener, pedagog

   telefon: 607 144 178
   e-mail: krzysztof@aplica.pl

   Pracuje w Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica. Jego pasją jest prowadzenie warsztatów i treningów związanych z rozwojem osobistym. Nieprzerwanie od kilkunastu lat uczy ludzi odkrywania własnego potencjału i świadomego dokonywania wyborów. Wspiera organizacje w budowaniu efektywnych i trwałych zespołów. Pracuje z liderami w ramach Szkoły Liderów, jak również indywidualnie, pomagając im stawać się lepszymi, bardziej kompetentnymi i świadomymi liderami. Ceni sobie autentyczność i prawdziwe spotkanie w relacji z drugim człowiekiem.

   

  Ukończył Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Terapeuta EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończył Szkołę Trenerów (Europejskie Ramy Kwalifikacji EQF­5 stopień trenerski). Ukończył Program Edukacji Psychologicznej w zakresie Psychoterapii w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, a także specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków w zakresie specjalisty terapii uzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia PTP). Doskonalił swój warsztat terapeutyczny w cyklicznych spotkaniach z terapeutami, podróżując do Francji, Hiszpanii, Anglii w ramach projektu szkoleniowego „Demokracja miast i narkotyki”. W latach 2000-2014 roku pracował w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Obecnie swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje stałej superwizji u certyfikowanego superwizora i psychoterapeuty Magdaleny Zaleskiej-Stolzman.

  • Patryk Gregorczyk
   wiceprezes Fundacji Aplica | psychoterapeuta, trener, pedagog

   Patryk Gregorczyk

   wiceprezes Fundacji Aplica | psychoterapeuta, trener, pedagog

   telefon: 605 378 679
   e-mail: patryk@aplica.pl

   Nieustannie chce poszerzać swoje doświadczenia, zdobywać umiejętności i wiedzę. Pracuje z liderami w ramach Szkoły Liderów, której jest współtwórcą. Ponadto jest doświadczonym praktykiem w pracy z młodzieżą ze środowisk trudnych. Od wielu lat doskonale realizuje się i działa w pracy z grupą oraz w konsultacjach indywidualnych i mentorskich. W zależności od potrzeb klienta świadczy usługi terapii, pomocy psychologicznej, interwencji kryzysowej lub coachingu. Jako wiceprezes Fundacji Aplica koordynuje jej pracę oraz zarządza projektami.

   

  Ukończył Szkołę Trenerów (Europejskie Ramy Kwalifikacji EQF­5 stopień trenerski). Posiada certyfikaty podsumowujące wiedzę zdobytą w obszarach Solution Focused Brief Therapy (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach TSR) oraz Coachingu w International Coach Federation ICF (Associate Certified Coach ACC). Ukończył Program Pomocy Psychologicznej i całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Był społecznym kuratorem sądowym w Wydziale Karnym dla Dorosłych i wychowawcą w Świetlicach Socjoterapeutycznych. Pracował w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Sosnowcu oraz przez ponad 10 lat w Domu Dziecka. Założył i prowadził Świetlice Socjoterapeutyczne w Dąbrowie Górniczej dla Stowarzyszenia Epsilon. Ponadto pracował w wielu miejscach w Polsce i za granicą.

  • Michał Kuś
   wiceprezes Fundacji Aplica | psycholog, psychoterapeuta, logoterapeuta, certyfikowany trener, coach

   Michał Kuś

   wiceprezes Fundacji Aplica | psycholog, psychoterapeuta, logoterapeuta, certyfikowany trener, coach

   W ramach swoich działań w Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica, której jest współzałożycielem, wspiera ludzi w ich rozwoju, prowadząc zajęcia w Szkole Liderów i towarzysząc im w sesjach coachingowych. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w pracy z młodzieżą i z dorosłymi. Wykorzystuje je w pracy indywidualnej i grupowej w formie logoterapii, interwencji kryzysowej, terapii indywidualnej i grupowej oraz szkoleń. Specjalizuje się w pomocy osobom w kryzysie osobistym, małżeńskim, rodzinnym, psychoterapii indywidualnej oraz rodzinnej.

   

  Warsztat pracy doskonalił w 4-letnim Studium Psychoterapii Psychodynamicznej przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego z ramienia Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończył Szkołę Trenerów (Europejskie Ramy Kwalifikacji EQF­5 stopień trenerski) oraz Międzynarodowe Studia Coachingu w Krakowie, jak również liczne szkolenia i kursy kwalifikacyjne. Posiada Europejski Certyfikat Psychoterapeuty Logoterapii oraz Europejski Certyfikat Psychologiczny w obszarze pracy klinicznej. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje stałej superwizji.

  Pracował z młodzieżą, jak i dorosłymi m.in. jako nauczyciel akademicki na UPJP II w Krakowie, psycholog, psychoterapeuta w PPP nr 2 i ZSOI nr 1 w Krakowie, w punkcie Interwencji Kryzysowej w Wieliczce, Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Krakowie, krakowskim sądzie rejonowym jako kurator sądowy. Współzałożyciel Manresy – Jezuickiego Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej, gdzie prowadzi logoterapię, psychoterapię i warsztaty programu „12 kroków ku pełni życia”. Lider lokalnych wspólnot Odnowy. Wiceprezes Krakowskiego Instytutu Logoterapii, w ramach którego prowadzi logoterapię, szkolenia i warsztaty logoterapeutyczne. Współautor książek pt.: „Odrzucenie – jak sobie radzić z brakiem akceptacji”, „Problemy współczesności, a chrześcijanie” oraz „Wreszcie dojrzeć”.

  • Katarzyna Gregorczyk
   co-trener w Szkole Liderów | pedagog, socjoterapeuta, nauczyciel Montessori

   Katarzyna Gregorczyk

   co-trener w Szkole Liderów | pedagog, socjoterapeuta, nauczyciel Montessori

   Absolwentka Szkoły Liderów, pedagog, socjoterapeuta, nauczyciel Montessori. Od ponad dwudziestu lat wychowawca w placówce opiekuńczo wychowawczej. Pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi ze środowisk dysfunkcyjnych. Niezmiennie wspiera ich w odkrywaniu swojego potencjału, stwarza przestrzeń, w której czują się akceptowani i wartościowi. Prowadzi grupy usamodzielnienia. Jej pracy przyświeca idea, że niezależnie od historii i doświadczeń, możemy zmienić swoje życie na lepsze, jeśli weźmiemy za nie odpowiedzialność, przyjmiemy wsparcie i będziemy chcieli się rozwijać.

   

  W Szkole Liderów, prowadzonej przez Instytut Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica, pełni rolę co-trenera. Prywatnie w szczęśliwym małżeństwie z Patrykiem oraz mama Tymka i Ignacego. Najbardziej wścieka się, kiedy ludzie nie rozumieją jak nierozerwalnie są powiązani z przyrodą i niszczą ją przez swoją zachłanność. Najbardziej cieszy się, kiedy walczą o bycie sobą. Wzrusza, kiedy pokonują swoje ograniczenia. Lubi słuchać muzyki i chodzić po górach. Tym pierwszym już udało się jej zarazić synów, na drugie potrzeba jeszcze trochę czasu…

  • Anna Retoruk-Sowa
   co-trener w Szkole Liderów | reżyser teatralny

   Anna Retoruk-Sowa

   co-trener w Szkole Liderów | reżyser teatralny

   Absolwentka Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Reżyserii w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie w filii białostockiej. Jest autorką spektakli dla dzieci i dorosłych specjalizującą się w teatrze lalkowym. Na co dzień zajmuje się reżyserią teatralną, pisaniem scenariuszy, pracą warsztatową z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Obecnie pracuje w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. W ramach Szkoły Liderów prowadzi zajęcia przygotowujące uczestników programu do autoprezentacji i pracy przed kamerą. Prywatnie żona Pawła i mama Michaliny.

  • Urszula Kosztyła-Demczuk
   co-trener w Szkole Liderów | psychoterapeutka w procesie szkoleniowym

   Urszula Kosztyła-Demczuk

   co-trener w Szkole Liderów | psychoterapeutka w procesie szkoleniowym

   Żona Krzyśka i mama trójki ukochanych dzieci. Absolwentka I edycji Szkoły Liderów. Psychoterapeutka w procesie szkoleniowym prowadzonym przez Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Fotografka i graficzka z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła studia na Wydziale Grafiki Warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Poprzez osobiste doświadczenia bada tematy integralności, harmonii i życia pełnią, przyglądając się temu, w jaki sposób kontakt, uważność i ucieleśniona obecność pomaga w rozwoju i dojrzewaniu w więzi – z Bogiem, ze sobą i z drugim człowiekiem. W ostatnim czasie jej sercu szczególnie bliskie są hasła: Słowo, ciało, oddech i relacja.

  • Joanna Mazurek
   koordynatorka projektów

   Joanna Mazurek

   koordynatorka projektów

   e-mail: joanna@aplica.pl

   Absolwentka I edycji Szkoły Liderów. W Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica zajmuje się koordynacją projektów oraz wsparciem administracyjnym. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe uzyskała, pracując w agencjach reklamowych i eventowych w Warszawie i na Śląsku oraz działając wolontaryjnie w zespole tworzącym konferencję Strefa Zero. Prywatnie z ogromną pasją promuje kulturę flamenco oraz prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet.

  • Katarzyna Filipowska
   digital content specialist

   Katarzyna Filipowska

   digital content specialist

   e-mail: katarzyna@aplica.pl

   Absolwentka Szkoły Liderów. Odpowiedzialna za social media, fotografię i realizację video oraz promocję działań Fundacji Aplica. Ukończyła Uniwersytet Śląski na Wydziale Radia i Telewizji, na kierunku: Kierownik produkcji filmowej i telewizyjnej. Zakochana w fotografii, najpierw analogowej, a później cyfrowej. Uwielbia pracę w social mediach, która – według niej – jest doskonałą platformą do głoszenia Ewangelii. Uwielbia Kraków, bieszczadzkie klimaty, rozgwieżdżone niebo, ognisko, biały śpiew i dźwięk bębnów. Lubi poznawać nowych ludzi, nowe miejsca na Ziemi i w swoim sercu. Poza pracą w Fundacji Aplica tworzy biżuterię z kwiatami. Prywatnie żona Karola i mama słodkiej Zosi.